✰ ✰ ✰ ✰ Hotel

4 stars hotel

Hotel Dolce-Vita-4 yje Durrës

 

hotel_dolce_vita4Gjendet në zonën më të bukur të Adriatikut në një sipërfaqe rreth 5000 m2 ngrihet bukur Hotel Dolce Vita. Hoteli ofron një ndërtim 7 katesh me 50 dhoma, 4 bare, 3 restorante, piceri, taverne, sallë konferencash, palestër, diskotekë, parking si dhe një pishinë të mrekullueshme. Në këtë hotel modern gjenden të ndërthurura bukur pamja e hotelit me gjelbërimin e pafund, kënaqësitë e komfortit me hapësirat e shumta që ai ofron si dhe cilësinë e gatimit me një larmishmëri guzhinash.


Facilitetet e Hotelit

-    Televizor Lcd
-    Televizor Satelitor
-    Sistem kondicionimi
-    Telefon
-    Mini Bar
-    Shërbimi në dhomë
-    Shërbimi pastrimit
-    Internet Wireless free
-    Dyert me Kartë Magnetike
-    Kasafortë
-    Sensor Antizjarr
-    Tualet i pajisur me dushe e
-    Pishinë
-    Palestër
-    Shërbim postar etj.

Grand Hotel Saranda


26330400Aty ku dielli dhe deti preken me një dorë

Mirësevini në “Grand Hotel”, Saranda, ndër të vetmit që prek detin Jon, pa pasur nevojë të kapërcejë rrugën. Si një ballkon mbi gjirin e Sarandës dhe përballë ishullit grek të Korfuzit, në “Grand Hotel” Saranda mund të shijohen njëherësh, uji i kristaltë i detit Jon, pishina, por edhe luksi i mjediseve të pushimit apo kuzhina tradicionale shqiptare dhe ajo më e famshme mesdhetare.
“Grand Hotel” Saranda, i restauruar tërësisht në 2007-ën, është një mundësi e pakrahasueshme për të gjithë ata që kërkojnë relaksin, zbavitjen, por edhe natyrën e rrallë. Perla e Jugut të Shqipërisë, me 2.500 orë, ose 280-300 ditë me diell në vit, e bën “Grand Hotel” Saranda, një mrekulli për t’u shijuar jo vetëm gjatë ditëve të verës, por gjatë gjithë vitit me të njëjtën kënaqësi. I ndodhur si një oaz në këtë qytet pa dimër, “Grand Hotel” Saranda, ndodhet gjithashtu edhe në zemër të mrekullive natyrore, historike apo arkeologjike shqiptare. Maksimumi në 15 minuta mund arrish si në Butrint ashtu edhe në Syrin e Kaltër, Ishujt e Ksamilit apo Kalanë e Lëkurësit, Manastiret e 40 Shenjtorëve dhe Mosopotamit etj.

Dhoma
“Grand Hotel” disponon 25 dhoma, 9 teke, 7 dopio, 4 gjysëmsuitë dhe 5 suita. Për grupe, kapaciteti 70 persona.
Dhomat, pothuajse mbi det, janë të mobiluara me mjaft shije dhe elegancë. Secila prej tyre është me ballkon privat, banjo, dush, ajër të kondicionuar autonom, Tv-color, Frigo-bar, akses në internet përmes sistemit ëireless (Ëi-Fi), produkte cilësore tualeti
Shërbime
Parkim privat gratis, i ruajtur
Recepsion dhe sekretari 24 orë
Shërbim në dhomë
Sallë TV-Color
Bar i kondicionuar, tarraca-bar, pishina-bar me 1.000 vende
Restorant i kondicionuar, restorant veror
Dhoma dhe mjedise për duhanpirësit
Pishina për të rritur dhe fëmijë
Shazllonë gratis në plazhin privat buzë detit
Kënd lojërash për fëmijë
Lidhje Internet ADSL me shpejtësi 512 Kbit/s
Shërbim ëireless gratis në dhoma, bar, restorant dhe pishinë
Telefon, fax dhe kuti postare

Kompleksi “Aragosta” 4 yje Durrës

33764454Prezantimi i kompleksit
a.    Shërbim hoteli me katër yje, 18 dhoma fjetjeje me komoditet modern, me tre kate dhoma akomoduese, në katin e katërt tarraca dhe bari tyë gjitha me pamje mrekulluese të detit, çmim të arsyeshëm në përshtatje me kushtet dhe shërbimeve që ofrohen.
b.    Restoranti shumë prestigjioz me aktivitet 15-vjeçar dhe emër shumë të mirë në të gjithë Shqipërinë dhe më tej. Arti i kuzhinës tradicionale dhe Italiane me menu të shumëllojshme peshku etj. Verërat më të mira evropiane dhe të vendit.Çmime të arsyeshme.

Sherbime të tjera
Salla e konferencave, Plazh privat, Parking, Snack bar, Karburanti, Lavazh, Guidë turistike etj.

HOTEL DORO CITY

 

11Hotel luksoz me kater yje qe karakterizon traditen, prestigjin dhe mikpritjen ne nje atmosfere paqesore.
Hoteli eshte i pozicionuar ne menyre ideale vetem pak distanca ne kembe nga qendra e Tiranes dhe nga vecantite terheqese kulturore e turistike. Ne ofrojme nje mishele unike te mikpritjes shqipetare dhe  te sherbimit  miqesor qe e ben hotelin nje zgjedhje frymezuese per biznesin  apo per kohen e lire (shplodhje).
Tiparet e akomodimit  tejet  te rehatshme dhe me hapesire percjellin nje panorame kontemporane e te lehtesueshme te Tiranes. Hotel Doro City eshte percaktuar si nje nga hotelet me kualitet me te mire ne Tirane dhe ka dhoma (salla) konferencash, restorant, dhe akomodim luksoz.
Hotel Doro City ka 53 dhoma dhe ambjente profesionale per konferenca. Eshte vendodhja ideale dhe hoteli me cmimet me te mira per biznese apo per aktivitete shplodhese ne Tirane. Vendndodhja e tij e bejne kete hotel me 4 yje teper te pershtatshem per levizje si nga aeroporti i Nene Terezes qe eshte vetem 20 minuta larg apo nga qendra e Tiranes, vetem 5 minuta. Hotel Doro City ofron akomodim me hapesire dhe luksoz, cdo dhome ose suite ka sharmin dhe personalitetin e saj. Atmosfere e rehatshme dhe relaksuese, cmime konkuruese, gjithashtu edhe staf miqesor dhe i kualifikuar qe do ta bejne qendrimin tuaj akoma dhe me shume mbreselenes.

Hotel Iliria Internacional

 

Hotel_340_Iliria_Internacional_Durres_double_roomHotel Iliria Internacional ndodhet 7 km nga qendra e Durrësit ,ka një plazh privat me rërë dhe cadra. Restoranti shërbenë specialitete italiane dhe kuzhinë ndërkombëtare.Ofron Wi-Fi dhe parkim falas.Të gjitha dhomat jane me ajër të kondicionuar, TV satelitor dhe një minibar. Shumica e e dhomave kane ballkone me pamje nga deti.Mëngjesi shërbehet çdo ditë në restorant. Një kende lojrash per femije është në dispozicion. Një klub nate është e vendosur vetëm një hap larg nga hoteli.stacioni i autobusve lokal eshte 50 metra nga hotel, ndërsa Airport Tirana është 32 km larg.

Hotel Resort Fafa

 

Hotel_444_Resort_Fafa_Durres_Albania_front_viewKompleksi FAFA ndodhet ne rajonin Durres, ne zonen e Malit te Robit, Kavaje,  nje nder zonat me te preferuara per pushime ne bregun Adriatik. Kompleksi me i ri me permasa madheshtore me nje siperfaqe prej 20mije m2 dhe me vije bregdetare 210ml.  Ky kompleks te mrekullon me bukurine dhe larmine e ambjenteve te tij. Eshte vendi i ideal per pushime familjare, te rinj dhe grupet shoqerore sepse ne brendesi te kompleksit mund te gjeni te gjitha llojet e argetimeve. Kompleksi perfshin: Dhoma Standarte, Dhoma Familjare, Suita dhe Vila.

Hotel Bleart

 

Hotel_385_Bleart_Durres_Outdoor_Pool8Hotel Bleart është vendosur në një nga zonat me te popullore të Durrësit. Hoteli eshte projektuar në mënyrë moderne dhe është vetëm 20 metra nga bregu i detit dhe përmban një zonë plazhi privat dhe një pishinë. Restoranti i hotelit ofron specialitete mesdhetare dhe përmban një bar ne tarracë.Të gjitha dhomat janë me ajër të kondicionuar ,TV kabllor, një minibar dhe një kasaforte. Mobiluar në mënyrë moderne, këto dhoma janë të bollshme dhe Wi-Fi falas banjo private me dush dhe tharëse flokësh. Disa dhoma ofrojnë ballkon me pamje nga detit.Hoteli gjithashtu ka një klub nate, një kopsht te madhe dhe shesh lojërash për fëmijë. Parkimi falas është në dispozicion për të gjithë mysafirët, si dhe hekurosje dhe shërbim lavanderi për një kosto shtesë.Qendra e Durrësit eshte 10 km large dhe mund te vizitoni Amfiteatrin e vjetër romake, kullen veneciane etj.Porti dhe tragetet jane 5 km larg, ndërsa Aeroporti Tirana është 20 km larg.

Hotel Tirana International

 

Hotel_1_Tirana_International_Tirana_room4Një ndër hotelet më prestigjioze dhe më të mëdhenj në Shqipëri, me një vendndodhje në zemër të qytetit, në sheshin Skënderbe, Tirana International është konsideruar gjithmonë si simbol i kryeqytetit. I ndërtuar gjatë viteve të izolimit të Shqipërisë, me një arkitekturë imponuese të stilit socialist, ishte ndërtesa më e larte e vendit deri para disa vitesh. Për më tepër përdorej ekskluzivisht për delegacione dhe turistë të huaj çka e bënte një vend misterioz dhe intrigues për vendasit. Në vitin 2001 ky hotel iu nënshtrua një rikonstruksioni dhe rimodelimi të plote çka e kthyen atë në një hotel 4 yjesh të standardeve ndërkombëtare, por njëkohësisht la të paprekur pompozitetin e hapësirave që e karakterizojnë. Hotel Tirana International ka qenë për vite me radhë vendi i organizimit të mbledhjeve të rëndësishme si dhe një shtëpi e dytë për shumë biznesmenë të huaj që dinë të vlerësojnë shërbimin e shkëlqyer që ofron. Tirana International Hotel është një hotel ekzekutiv që ofron: një pamje magjepsëse të qendrës së Tiranës, shërbime të klasit të lartë, qendrën më të madhe të konferencave në të gjithë vendin si dhe shumë shërbime të tjera të jashtëzakonshme të grupuara në një paketë të vetme. Duke filluar që nga momenti i ardhjes në këtë hotel, sjellja e këndshme e punonjësve tanë, të cilët i janë dedikuar arritjes totale të kënaqësisë së klientit, do ta kthejnë qëndrimin tuaj tek Tirana International Hotel në një eksperiencë të mrekullueshme.

Dhomat
Ka 166 dhoma dhe suita të rehatshme, dy kate ekzekutive, të dekoruara plot shije.

© Copyright 2015 by Galaxy Travel Powered by Keminet & iRegister
Rruga Pjeter Bogdani, Pallati jeshil, 10 katësh ) Nr. 3 Tiranë
Tel&Fax : +355 4 22 30 179 Mob: +355 695803876 / +355 684016398 - Email: galaxytravel.al@gmail.com